5 lipca 2020

Podstawy i nogi do stołów – produkty najwyższej jakości

Wyposażenie domu, mieszkania lub lokalu gastronomicznego stanowi istotny czynnik decydujący o wystroju wnętrza. Dobór zarówno mebli, jak i wyposażenia domowego można urozmaicić poprzez możliwość samodzielnego dobierania komponentów mebli. Pomimo że producenci branży meblarskiej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują bogaty asortyment mebli, coraz częściej kupujący decydują się na samodzielny dobór elementów mebli, do których należą m.in. podstawy do stołów czy nogi do stołów.

Czy warto stosować nogi do stołów?

Zalety stosowania podstawy do stołów przekonały już wielu klientów do ich zakupu. Argumentem przemawiającym za ich zakupem jest możliwość uprzedniego nabycia podstawy do stołu, celem precyzyjnego dopasowania blatu pod względem gabarytów, dostosowanych do struktury pomieszczenia. Łatwość przemieszczania konstrukcji, na którą składają się nogi do stołu oraz demontowalny blat pozytywnie wpływa na ich użytkowanie. Na rynku meblarskim pojawia się coraz więcej firm oferujących bogaty wybór podstawy do stołów. Nogi do stołów wykonywane są często na zamówienie klienta. Największym zainteresowaniem kupujących, cieszą się sklepy internetowe udostępniające swoim klientom szeroki asortyment produktów, m.in. https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu. Dodatkowym atutem stosowania podstawy do stołów jest jego prosta konstrukcja wykonana w konwencji dostosowanej do potrzeb klienta. Oferowane nogi do stołu nie są integralną częścią stołu, dlatego mogą być w prosty i szybki sposób demontowane, np.: w celu wymiany blatu na potrzeby zmiany wystroju wnętrza.

Rodzaje podstaw do stołów

Oferowane nogi do stołów charakteryzują się różnymi kształtami oraz materiałem wykonania. Wśród najczęściej wybieranych przez klientów znajdują się zarówno tradycyjne nogi do stołu, jak i składane stelaże. Ponadto na rynku dostępna jest szeroka gama kolumn, cechujących się solidną konstrukcją oraz regulowaną wysokością. Nogi do stołów produkowane są m.in. z żeliwa, stali tradycyjnej i nierdzewnej, drewna czy aluminium. Dodatkowo klienci mogą nabyć podstawy przykręcane do podłoża lub dostosowane konstrukcyjnie do dużych blatów. Podstawa do stołu wraz z blatem mogą zostać dopasowane według decyzji klienta:

  • pod względem kolorystycznym,
  • materiałów, z których zostały wykonane,
  • w zakresie kształtu oraz stylu.

Największą zaletą dopasowania obu elementów jest możliwość dokonania zmian w zakresie wymiany samej podstawy lub blatu.

Jak dobrać podstawę do blatu

Podstawa do stołu to element, którego dobór decyduje o efekcie końcowym i znacząco wpływa na wygląd finalny całej konstrukcji stołu. Dopasowanie blatu do stelaża jest istotnym czynnikiem estetycznym wpływającym na wystrój pomieszczenia. Wynika to z faktu, że stół zarówno w kuchni domowej, jak i w lokalu gastronomicznym zazwyczaj jest podstawowym meblem na tzw. pierwszym planie. Podstawa do stołu powinna być dobrana w sposób odpowiedni do wielkości pomieszczenia oraz kolorystyki. Wybrane nogi do stołu należy dopasować pod względem kształtu w harmonii z panującym stylem w całym pomieszczeniu. Ponadto nogi do stołów powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem oraz trwałą konstrukcją umożliwiającą długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie stołu. Podstawa do stołu bez względu na swój kształt i wymiary powinna być łatwa w montażu oraz demontażu, co pozytywnie wpłynie na jej użytkowanie. Dobór blatu jest równie istotny, dlatego skomponowanie obu elementów w podobnej tematyce stylistycznej, umożliwi uzyskanie oryginalnego i niepowtarzalnego stołu.