XVIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W BIAŁYMSTOKU 10.11.2018

Pacemakerzy

Pomocną przy biciu życiówki będzie nie tylko nowa, niesamowicie szybka trasa, ale również obecność i wsparcie pacemakerów, którzy będą mieli za zadanie kontrolować i utrzymywać odpowiednie tempo biegnącej grupy, aby biegacze ją tworzący dotarli na metę w zadeklarowanym czasie.

Poznajmy ich bliżej.

60:00

Krzysztof Lewko

Cześć wszystkim !  Nazywam się Krzysztof i mam 23 lata. Z wielką przyjemnością poprowadzę wszystkich dzielnych na 60 minut.

Zapraszam do mojej grupy szczególnie tych, którzy by chcieli spróbować złamać dychę w tym zacnym czasie oraz tych, którzy, tak podobnie jak ja, bardzo lubią po prostu dłużej pobiegać. Mam nadzieję, że stworzymy najbardziej liczną grupkę 11. listopada, która zbierze od kibiców jak największą liczbę piątek! Mój pomysł na bieg jest następujący: od samego początku ciśniemy równym tempem 5:55min/km, nie wyrywamy się na początku. Da nam to planowe przebycie trasy w 59:10. Pozostałe 50s przydadzą się na rozwiązujące się buty i inne nieprzewidziane sytuacje. Kilka biegowych słów o mnie: Biegam od trzech lat, a najbardziej podobają mi się długie biegi po leśnych ścieżkach. Bardzo mi się podoba to, że wtedy myśli potrafią dryfować pomiędzy odległymi tematami, a “prawa, lewa, prawa, lewa…”.

Najbardziej jestem dumny z mojego występu w drugiej edycji ultramaratonu GoToHell (80km), który ukończyłem w 7h31min i zająłem czwarte miejsce. A bieg na 5km udało mi się pokonać w 19min18s. Do zobaczenia na starcie!

55:00

Rafał Dąbrowski

Z tej strony Rafał, ksywa Dąbek.

Mam 35 lat. Jestem w sporcie od wielu lat, a może i dłużej… Byłem silnie związany z piłka nożną, ale zdrowie i kontuzje wyeliminowały mnie mnie z czynnej aktywności. Nie ukrywam,że się zaniedbałem. Pod wpływem pewnych osób na siłę zmuszono mnie do startu na zwykłą pionę. No i się zaczęło….

Bieganie jest najprostszą formą aktywności, a le daje przyjemności, zdrowia, pogody ducha, szacunku dla drugiego człowieka, poznawanie granic własnej wytrzymałości, własnego ciała, sposobem na życie, poznawaniem wielu wartościowych ludzi… Mogę o tym pisać bez reszty, ale podejmuje kolejne wyzwanie! Są osoby, które zainspirowały mnie do tego typu aktywności i świetnie mnie instruują.. Osiągam coraz lepsze wyniki, ale czerpię satysfakcję z podzielenia się tym dobrem. Dlatego chciałbym podzielić się, i pomóc innym przełamać własne bariery i zdobywać wymarzone cele. Jestem w pełnej świadomości poprowadzenia Was do wyniku 55mnin lub trochę niżej na dystansie 10 km. Nie jestem zwolennikiem kata, który musi trzymać się określonego czasu, ale chcę z Wami współpracować. Jestem na tyle przygotowany, że mogę pomóc w każdej sytuacji.

Biegniemy, gadamy, a na koniec się śmiejemy i spotykamy się na kolejnej imprezie… nie bójcie się mnie, bo sam zaczynałem od piąteczek i obawiałem się ich strasznie….

Moje życiówki od 5 miesięcy: 5 km-Top Auto-22,53 10 km- Biegnij Warszawo- 46,54 półmaraton -BMW Półmaraton Praski-1,55,03.

PS. To jest moje nowe doświadczenie i totalny debiut. Jestem osobą otwartą i z poczuciem humoru. Interesuje mnie Wasz cel i chęć współpracy. Rozgrzewka,średnie tempo, chcecie gadać, albo żebym ja gadał. Mam trochę świetnych kawałów to chętnie opowiem. Bieganie ma sprawiać przyjemność

50:00

Mateusz Przepióra

Mam na imię Mateusz. Mam 32 lata. W młodości uprawiałem lekką atletykę – bieg przez płotki, biegi przełajowe.

1,5 roku temu po kilkunastu latach przerwy wróciłem na dobre do biegania. Od tego czasu bieganie to moja największa pasja, którą chcę zarażać również innych.

Podczas biegu 11 listopada poprowadzę grupę biegaczy chętnych złamać 50 minut w biegu na 10 km. Pobiegniemy równo, bez szarpania, pozostawiając zapas sił na końcówkę w okolicach stadionu. Tego dnia zadebiutuję jako pacemaker, ale jestem spokojny o wspólne zrealizowanie założonego celu. Serdecznie zapraszam do wspólnej walki na trasie !

Moje osobiste życiówki:

5k – 21:38 (7 TOP AUTO Białystok Biega 2017, Wrzesień 2017)

10k – 44:22 (Biegnij Warszawo, Wrzesień 2017)

Półmaraton – 1:43:58 (10 PKO Poznań Półmaraton, marzec 2017)

45:00

Piotr Stefanowski

Mam na imię Piotr i jestem bardzo zadowolony że będę mógł poprowadzić grupę na 45 minut.

Zadowolone twarze biegaczy oraz ich podziękowania po przekroczeniu linii mety – bezcenne. Na co dzień trenuję triathlon jest to dość trudna dyscyplina, wymaga wielu godzin treningu jednak daje dużo satysfakcji. Jestem członkiem białostockiego Stowarzyszenia Nadaktywni, reprezentujemy zarówno biegaczy jak i triathlonistów.

Zapraszam wszystkich biegaczy, którzy marzą by przebiec 10 kilometrów w czasie 45 minut. Strategia na bieg ?  Równe tempo od początku do końca, aby osiągnąć zamierzony cel musimy pobiec po 4.30 min na każdy kilometr. Będę w czasie biegu wszystkich motywował i zachęcał do walki na ostatnich kilometrach tak byśmy wszyscy osiągnęli wyznaczony cel.

40:00

Paweł Bibułowicz

 

Nazywam się Paweł Bibulowicz zapraszam wszystkich na wspólny bieg którzy chcą złamać “magiczna” bariere 40 minut na dychę. Taktyka będzie prosta: wolniejsza pierwsza połówka, druga szybsza.

38:00

Adam Supiński

Cześć mam na imię Adam. Mam 25 lat, moją pasję do biegania rozwijam od 2009 roku.
Bieganie to sport który zostanie ze mną przez całe życie.

Po raz pierwszy mam zaszczyt prowadzić bieg jako Pacemaker, zachęcam wszystkich uczestników na nieco szybsze dreptanie.
Będę prowadził grupę na czas 38 minut , bieg postaram się prowadzić równo czyli każdy kilometr pokonamy w czasie 3,48 minut na kilometr, podziwiając przy tym piękne uroki stolicy Podlasia.

Moje najlepsze wyniki:
-Połmaraton 1.15.38 (Białystok 2016)
-10 km 34,48 (Białystok 2016)

Zapraszam wszystkich biegaczy do wzięcie udziału w biegu o charakterze upamiętnieniu przez Polskę odzyskania Niepodległości !