XVIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W BIAŁYMSTOKU 10.11.2018

Wśród prawie 800 osób, które wniesieniem opłaty startowej i posiadanym numerem startowym, potwierdziły swój udział w sobotnim “17. Biegu Niepodległości” znalazła się również liczna grupa zaprzyjaźnionych biegaczy z Białorusi.

Wedle statystyk spośród wszystkich do tej pory zapisanych:

Na stronie klubowej białoruskich kolegów, można zapoznać się z relacją z ubiegłorocznej edycji:

wersja rosyjskojęzyczna ze zdjęciami

polskie tłumaczenie

 

Przed rokiem, drugi raz z rzędu klub RUN 4 FUN.BY zajął w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.

Drużynówka 2015  Drużynówka 2016

 

Na trasie sobotniego biegu będzie można zobaczyć dwójkę dobrze Białostoczanom znanych, naprawdę mocnych zawodników jak:  Henadz Verkhavodkin i Igor Tsetserukou.

Zdjęcie pochodzące z 2015 roku i “15. Biegu Niepodległości” rozgrywanego wówczas jeszcze na osiedlu Bacieczki. Ustanowiono wówczas dwa najlepsze wyniki w historii na dystansie 10 km w biegu ulicznym na Podlasiu: Henadz Verkhavodkin (00:30:36), Igor Tsetserukou (00:30:41).  Wyniki 2015    Czas ten jeszcze bardziej wyśrubował w poprzednim roku Vladislav Pramau (00:30:26), co było wówczas rekordowym wynikiem pośród wszytskich biegów niepodległościowych rozgrywanych tego dnia w Polsce !   Wyniki 2016

Choć podjęliśmy niedawno decyzję o daleko idących zmianach w dotychczasowym regulaminie, mocno ograniczających pulę nagród dla najlepszych, na rzecz premiowania udziału każdego uczestnika, bardzo cieszy nas fakt, że białostocki Bieg Niepodległości nadal ma charakter międzynarodowy, pielęgnując dobre międzysąsiedzkie, biegowe przyjaźnie.

Jednocześnie chcielibyśmy  przeprosić, za określenie, którego niefortunnie użyliśmy w newsie o zmianach w regulaminie, gdzie negatywnie odnieśliśmy się do “wyczynowców” utożsamiając ich głównie z zawodnikami właśnie ze Wschodu, zapominając, że w równym stopniu dotyczy to grupy i krajowych, polskich zawodników.

Mamy nadzieję, że już za kilka dni, 11 listopada będzie jednak doskonała okazja do wspólnego, radosnego świętowania i wspaniałej rywalizacji sportowej, tak dla uczestników, jak i kibiców.

 

Więcej informacji o klubie:

http://www.run4fun.by

https://www.facebook.com/run4fun.by