XVII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W BIAŁYMSTOKU 11.11.2017

Zmiana nr 1

VI. UCZESTNICTWO I ZGŁOSZENIA

Podniesienie limitu uczestników w największym biegu w Polsce, w Warszawie do rekordowych 18 tysięcy, pojawienie się kilku biegów o podobnym charakterze w tym samym terminie, w najbliższym regionie m.in. w Olsztynie, oraz odczuwalny spadek zainteresowania biegami ulicznymi, wymusiły na nas decyzję o korekcie łącznego limitu uczestników w Biegu Głównym i Biegach Towarzyszących z 1 200 do 900 uczestników.

 

 

Zmiana nr 2

VII. PAKIETY STARTOWE I OPŁATY

Musimy się przyznać, że redagując tegoroczny regulamin zapomnieliśmy o ukłonie w stronę najstarszych uczestników biegu, tych którzy są żywymi przykładami zwycięskiej walki hartu ducha, nad ułomnościami wiekowego ciała. Stąd też pragniemy na stałe, corocznie, wnieść do zapisów regulaminu, punkt zapewniający nie preferencyjnej zniżki, a gwarantujący całkowicie bezpłatny udział dla osób urodzonych 1947 lub wcześniej (70 lat +).

Mamy nadzieję więc na spotkanie na naszym biegu wielu znanych podlaskich, biegowych weteranów:  Wiesława Olesiewicza, Jerzego Okurowskiego, Aleksandra Prokopiuka, czy Wiery i Leoncjusza Stasiewiczów,

 

Zmiana nr 3

X NAGRODY

Przeanalizowaliśmy dwa obecnie największe biegi niepodległościowe w Polsce: Poznań z frekwencją na poziomie 10 tysięcy i Warszawę z 18 tysiącami osób na starcie, czyli biegi odpowiednio 10x i 18x razy większe niż nasz białostocki.

 

2. Poznański Bieg Niepodległości

Źródło: http://poznanskibiegniepodleglosci.pl/dla-biegaczy/regulamin

 

29. Warszawski Bieg Niepodległośći

Źródło: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/imprezy-sportowe/29-bieg-niepodleglosci/biuro-zawodow/regulamin-29-bn

 

17. Bieg Niepodległości w Białymstoku – dotychczasowo:

 

Jakie są wnioski ?

Za udział w dużo mniej licznym biegu o mniejszej konkurencji wśród uczestników, pula nagród jest niewspółmiernie atrakcyjna do skali trudności i rangi imprezy. Stąd też pulę dotychczasowo zaplanowanych na nagrody finansowe środków planujemy w całości przeznaczyć na podniesienie poziomu obsługi około biegowej uczestników. Po świadomych zmianach zapewniamy wzorem większych biegów, pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych mężczyzn i trzech najlepszych kobiet klasyfikacji OPEN.

 

Zmiana nr 4

Pragnąc wspierać rozwój biegania amatorskiego w mieście, dajemy temu wyraz znacząco zwiększając pulę nagród dla zawodników z Białegostoku.

5 km

Wprowadzamy dodatkowo klasyfikację najszybszych Białostoczan, w której piątka najlepszych kobiet i pięciu najlepszych mężczyzn otrzyma pakiety startowe na przyszłoroczny „Bieg Stulecia – 18. Bieg Niepodległości w Białymstoku” (11.11.2018).

10 km

W istniejącej uprzednio klasyfikacji najszybszych Białostoczan, nie trójka jak dotąd, a dziesiątka najlepszych kobiet i dziesięciu najlepszych mężczyzn otrzyma pakiety startowe na przyszłoroczny „Bieg Stulecia – 18. Bieg Niepodległości w Białymstoku” (11.11.2018).

 

Zmiana nr 5

W klasyfikacji drużynowej.

Aby uatrakcyjnić formułę i aby więcej zawodników miało realny wpływ na końcowy rezultat drużyny, będzie braną pod uwagę czasy nie czwórki, a szóstki najlepszych zawodników. Niezmiennie pozostaje konieczność posiadania w składzie co najmniej jednej kobiety.

Równocześnie staraliśmy się, by liczba uwzględnionych czasów nie była też zbyt duża, dając szansę w rywalizacji również tym mniej licznym klubom. Optymalnym wyborem w naszej opinii okazała się więc szóstka.

 

Zaktualizowane wersje regulaminów:

Bieg Główny -10 km

Bieg na dystansie 5 km i Nordic-Walking